3. týden

Po týdnu stráveném v karanténě jsme se opět vrátili do dílny. Tentokrát jsme měli za cíl dodělat elektroniku a konečně rozjet podvozek. Společně s elektronikou jsme začali skládat dohromady mechanismus na nabírání míčů. Ve čtvrtek jsme připravili strukturu, do které jsme pomocí ložisek nasadili hřídel pro gumová kola, namontovali jsme první části elektrických obvodů, připevnili jsme držák na baterku a začali programovat podvozek. V sobotu jsme pokračovali s připevněním motoru pro nabírání míčů, tištěním speciálních kol pro středění míčů a umisťováním elektroniky. V neděli jsme dokončili jak nabírací mechanismus, tak elektroniku a mohli jsme poprvé rozjet nejen podvozek, ale i první část finálního robota.

Příští týden nás čeká lezení, posouvání míčů, pneumatika a více elektroniky.

After a week spent in quarantine, we went back to the workshop. This time, we set the goal to finish the electronics system and to finally run the chassis for the first time. Alongside with the electronics, we started to assemble the intaking mechanism for the balls. On Thursday, we made a structure with bearings that could hold our rubber wheels, we mounted the first pieces of electronics, assembled the battery holder and started programming the drivetrain. On Saturday, we continued with mounting the motor powering the intake, printing special vectored wheels and working on the electronics. On Sunday, we finished the intake mechanism as well as the electronics, so we were able to run not only the chassis, but also the first part of the final assembly of the robot.

Coming up: Climbing, ball management, pneumatics and more elctronics.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
IMG_0386.mp4