Den 4 / Day 4

Čtvrý den byl náš první ostrý soutěžní. Stejně jako včera jsme měli sraz v 7:15 u Brecku a následně jsme vyrazili k Williams aréně. Soutěž začala v 8:15 s “opening ceremony,” v rámci níž jsme měli tu čest zazpívat naši hymnu. Posléze následovaly první kvalifikační zápasy. První dva zápasy jsme vyhráli, převážně teda díky penaltám našich oponentů a obranné strategii. V jednu chvíli jsme byli dokonce i na sedmém místě. Bohužel, kombinací hloupých chyb a nešťastných náhod se nám následující zápasy moc nepovedly. Povedlo se nám i nechtěně několikrát narazit do stěny a rozbít náš hlavní “hatch” manipulátor. Naštěstí náš PIT mechanický tým pracoval efektivně a rychle a pokaždé se jim povedlo manipulátor uvést do původního stavu. Ke konci dne byla týmová morálka chabá, ale naštěstí nás ještě čekal večerní program…

Společně s týmem Brecku jsme vyrazili na indoor paintball. Užili jsme si spoustu legrace a ve vyhrocených zápasech jsme hráli jako o život. V poslední hře, která byla PORG vs. Breck, se naše řady opět semknuly a bojovali jsme do posledního muže. Po tomto vyčerpávajícím zážitku jsme byli unavení a uchýlili jsme se do rodin a na kutě.

Our fourth day was the first day of real competition. As the day before, we met at Breck at 7:15 before driving to Williams arena. The competition started at 8:15 with the opening ceremony, where we gladly sung our national anthem. After that, the first qualification matches begun. We won the first two matches thanks to penalties from the opposing teams and our defensive strategy. At one point, we were ranked 7th out of the 63 teams, however, thanks to a combination of silly mistakes and bad odds, we failed in the other matches. We accidentally crashed the robot in the wall a couple times, which severely damaged our main hatch manipulator. Thankfully, our pit crew worked efficiently and fixed the issue. Towards the end of the day, the moral was at its low but exciting evening agenda was awaiting….

Together with the Breck team, we set off to indoor paintball arena. We had lots of fun and in some matches we played as if our lives depended on it. In other words, it got dirty at times. The last game was PORG vs Breck where we played till we all ran out of paintballs. After this, we were all extremely tired and went right to bed.