Lednový workshop

Milí studenti, rodiče, přátelé školy,

dovolujeme si vás pozvat na lednový technický workshop, který budeme pořádat v sobotu 6. ledna 2024 na Libeňském PORGu.

Workshop bude rozdělen na dva dvouhodinové bloky: Ozoboti a LEGO robotika, Základy strojírenské technologie, 3D tisk a technické materiály.

Blok Ozoboti a LEGO robotika je určen dětem ve věku 8-15 let. Děti se pod vedením členů robotického týmu seznámí se základy robotiky a blokového programování pomocí robotů využívaných ve výuce IT předmětů. Vyzkouší si řízení robotů, práci se senzory a interakci s okolním prostředím. 

Blok Základy strojírenské technologie je určen účastníkům starším 15 let. Je zaměřen na všeobecný přehled procesů probíhajících v moderním strojírenství 21. století. Dozvíte se, co je to CAD, CAM či CFD, jaké stroje potřebujete k výrobě předmětů každodenního používání nebo to, jaké je v dnešní době studium technických oborů.

Blok 3D tisk a technické materiály se zaměřuje na hlubší vhled do technologie 3D tisku v domácím a průmyslovém prostředí. Dozvíte se například, že i svařování může být 3D tiskem nebo jestli jsou Průša tiskárny skutečně překonané. Druhá část je zaměřena na materiály nejen pro 3D tiskárny, ale i pro samotnou strojní výrobu. V této části zjistíte, že není hliník jako hliník a jak i 2,14 % může udělat velký rozdíl. Součástí  je praktická ukázka 3D tiskáren různých konstrukcí.

Přihlášky podávejte do 5. 1. 2024 skrze tento formulář, ve kterém se můžete přihlásit na jednotlivé bloky. Kapacita jednotlivých bloků je omezena na 26 osob.